با توجه به گستردگی بازار بازی های کامپیوتری و علاقمندی قشر بزرگی از جامعه (از کودکان و نوجوانان تا بزرگسالان) و با توجه به اینکه روزهای آخر سال 2009 را سپری می‌کنیم، بازی‌هایی که در سال 2010 منتشر خواهد شد را مرور می‌کنیم.

در این بین بازی‌هایی وجود دارند که تاریخ انتشار آنها سال 2009 اعلام شده بود اما به تعویق افتاده و بیصبرانه منتظر انتشار آنها هستیم!

Splinter_Cell_Conviction_540x303

Splinter Cell: Conviction
محکومیت نام سری جدید بازی محبوب و پرطرفدار Splinter Cell است که مشتاقان بسیاری منتظر عرضه بازی هستند! در این بازی بر خلاف ویرایش‌های گذشته سام فیشر به دنبال پروژه‌ای شخصی است، پیدا نمودن قاتل دخترش!
ناشر بازی UbiSoft بوده و تاریخ انتشار 23 فوریه 2010 اعلام شده است.

 

Mafia_2_540x303

Mafia II
چه کسی بازی‌باز حرفه‌ای است و مافیا نسخه اول را بازی نکرده!؟ داستانی فوق العاده و گیم پلی عالی به همراه گرافیکی که در آن روزها در رده‌های بالایی بود. آهنگ متن و صداگذاری فوق پیشرفته که مافیا را به بهترین بازی آن دوران تبدیل کرده بود باعث شده چشم انتظاران زیادی برای سری دوم بازی داشته باشد!
ناشر بازی یعنی 2K Czech چندین بار در انتشار این بازی بدقولی کرده و ما فقط به گفتن انتشار در سال 2010 بسنده می‌کنیم.

 

mp3_540x303

Max Payne 3
مثل اینکه سال پرباری در پیش داریم! بله! مکس پین هم برگشته، با گرافیکی زیبا و گیم پلی فوق العاده.
کمپانی راک استار در شخصیت این بازی هم تغییراتی داده، ظاهری خشن با خویی آدمکش‌تر از گذشته.
همانطور که گفته شد ناشر بازی Rockstar Games است و تاریخ انتشار را سال 2010 اعلام کرده‌اند.

 

I_am_alive_540x304

I Am Alive
اطلاعات چندانی از این بازی منتشر نشده است اما آنطور که در خبرها آمده و از ناشر این بازی برمی‌آید بازی زیبایی خواهد بود. در این بازی شما شخصیت نجات دهنده یک شهر را خواهید داشت.
ناشر بازی Ubisoft Shanghai است و در سال 2010 انتشار خواهد یافت.

 

Bioshock2_540x634

BioShock 2
بایوشاک2 در ادامه بازی بایوشاک1 است که در بخش بازی‌های تخیلی جای می‌گیرد. نسخه اول بازی فروش خوبی را نصیب این کمپانی کرد و با اطلاعاتی که از نسخه دوم بازی منتشر شده پیش‌بینی می‌شود در رده بازی‌های پرطرفدار و پرفروش جای بگیرد.
ناشر بازی کمپانی 2K Marin است و تاریخ دقیقی برای انتشار بازی معرفی نشده است.

 

 

 

 

Star_Wars_The_Old_Republic_540x303

Star Wars: The Old Republic
بازی جنگ ستارگان نسخه جمهوری قدیمی. این بازی فقط مختص PC منتشر خواهد شد و می‌توان به صورت آنلاین بازی کرد.
ناشران بازی BioWare, LucasArts می‌باشند و در سال 2010 به بازار خواهد آمد.

 

 

sc2_540x405

Starcraft II
پس از سال‌ها تاخیر و انتظار StarcraftII در سال 2010 عرضه خواهد شد. این بازی شامل 3 فصل جداگانه خواهد بود و ناشر بازی امیدوار است طرفداران این سبک از بازی‌ها را راضی کند.
ناشر بازیBlizzard Entertainment است و تاریخ انتشار بازی نیمه دوم سال 2010 خواهد بود.

 

 

 

Mass_Effect_2_540x303

Mass Effect 2
این بازی نیز در ادامه نسخه اول بازی Mass Effect است و شما باید در نقش شخصیت اصلی بازی کنید. کاراکترهای جدید، اماکن و لوکیشین‌های بدیع و گرافیک بهبود یافته باعث انتظار جایزه‌های زیادی برای این بازی شده است.
ناشر بازیBioWare است و تاریخ انتشار بازی26 ژانویه 2010 خواهد بود.

 

لیستی که معرفی شد بازی‌هایی بودند که مختص PC ساخته می‌شوند ویا برای کنسول‌های بازی و همچنین کامپیوترهای شخصی ساخته خواهند شد. ما از نام بردن بازی‌های بزرگی مانند شاهزاده ایرانی 5 و چندین بازی دیگر که فقط برای کنسول‌ها در دست ساخت هستند امتناع ورزیدیم اما اگر اخباری مبنی بر ساخت نسخه PC این بازی‌ها دریافت کنیم آنها را نیز معرفی خواهیم کرد.